logo mgck

Centrum Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach  organizowanych w ramach akcji „Blisko”, skierowanej do dzieci w wieku 0-6 lat z opiekunami:

7 października:

SENSOPLASTYKA dla dzieci w wieku 1-3 lata z opiekunami

godz. 11.00, prowadząca: Wanda Małecka

W czasie zajęć Sensoplastyki® dzieci rozwijają te umiejętności, które są im realnie niezbędne w życiu: samoświadomość, decyzyjność, współpracę, kreatywność czy wiarę we własne możliwości. A to wszystko w przyjaznej atmosferze tworzenia kolorowego bałaganu, swobodnej zabawy wśród mnogości faktur, tekstur, smaków i stymulujących aromatów. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych – uwaga! ze względu na „brudzący” charakter warsztatów, prosimy o przyniesienie na zajęcia ubrań na zmianę (dla dziecka i opiekuna) oraz nawilżanych chusteczek.

RODZINNA POTAŃCÓWKA PRZY AKORDEONIE dla dzieci w wieku 5-6 lat z opiekunami

godz. 14.00, prowadzący: Kacper Tracz, Fundacja Sztukarnia

„Rodzinna potańcówka przy akordeonie” to niezapomniane warsztaty z muzyką, śpiewem i tańcem. Na zajęciach uczestnicy poznają budowę akordeonu i tradycyjnego instrumentu polskiego – harmonii trzyrzędowej. Dowiedzą się, jak działa ten fascynujący instrument i w jaki sposób wydobywa się z niego dźwięk. Razem stworzymy ludową kapelę, poznamy i nauczymy się śpiewać ludową piosenkę. Na finał przeniesiemy się w różne strony Polski i świata, aby uczestniczyć w potańcówce przy melodiach wykonywanych na akordeonie.

RODZINNE TAŃCE W KRĘGU dla dzieci w wieku 0-5 lat z opiekunami

godz. 16.00, prowadząca: Dorota Kaczor, Fundacja Sztukarnia

Główny cel zajęć to integracja i wspólna zabawa przy muzyce z różnych strona świata. Krąg pozwala na tworzenie wspólnoty, na bycie razem w ruchu. W czasie zajęć nauczymy się kilku prostych kroków z różnych stron świata – tańce będą tańczone grupowo, wielopokoleniowo, z dziećmi na rękach, w kole lub korowodzie. Zaletą warsztatów są bardzo proste kroki, dzięki czemu tańce w kręgu są łątwe do opanowania – nie ejst wymagane doświadczenie taneczne.

8 października:

SPEKTAKL DLA NAJNAJÓW „WITAJKI I PAPATKI” dla dzieci w wieku 1-6 lat

Teatr Chrząszcz w Trzcinie

godz. 16.00

„Witajki i Papatki” to spektakl dla naprawdę małych dzieci, od 1 roku do 6 lat, którego motywem przewodnim są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania… . Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze… co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Zakończeniem jest wspólna zabawa z dziećmi.

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch… Z zagadnień dydaktycznych uwzględnia: sekwencje, podstawowe  kolory i liczebniki od 1 do 4. Zawiera też elementy ćwiczeń z integracji sensorycznej – tzw. tor przeszkód i zawijanie w naleśnika.

Dodatkowym walorem jest muzyka na żywo.

Czas trwania: 35 min + 20 min zabawy

koszt każdego warsztatu: 20 złotych od pary rodzic + dziecko

koszt spektaklu: bezpłatny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Centrum Kultury

UWAGA! rezerwacja warsztatów i odbiór wejściówek w Centrum Kultury w Słomnikach od 28 września.